Paracetamol Aurovitas 500mg 24 tabl

2,97

SKU: 69e4cec1e937 Kategoria: Tagi: , ,

Opis

OpisParacetamol Aurovitas to lek działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym.WskazaniaObjawowe leczenie bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego i (lub) gorączki.Skład1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu.DziałaniePrzeciwbólowe, przeciwgorączkowe.DawkowanieDoustnie. Dorośli, osoby starsze i dzieci w wieku powyżej 16 lat (o masie ciała większej od 55 kg): jednorazowa dawka to 500-1000 mg paracetamolu. Maksymalna dawka dobowa nie może być większa niż 3 g. Dzieci w wieku 10-15 lat (o masie ciała 40-55 kg): jednorazowa dawka to 500 mg paracetamolu. Dawka dobowa nie może być większa niż 2 g. Nie zaleca się podawania dzieciom w wieku poniżej 10 lat. W razie konieczności dawkę można powtarzać co 4 h, do 4 razy na dobę. Jeśli ból utrzymuje się dłużej niż 5 dni lub gdy gorączka utrzymuje się dłużej niż 3 dni lub objawy nasilą się lub pojawiają się inne, pacjent powinien skonsultować się z lekarzem.Szczególne grupy pacjentów. U pacjentów z niewydolnością nerek należy wydłużyć odstępy między kolejnymi dawkami paracetamolu: GFR 10-50 ml/min – 500 mg co 6 h; GFR <10 ml/min – 500 mg co 8 h. U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub zespołem Gilberta można zmniejszyć dawkę lub wydłużyć odstępy pomiędzy kolejnymi dawkami. Nie należy przekraczać dawki 2 g paracetamolu na dobę u osób dorosłych o masie ciała poniżej 9), ostrym zapaleniem wątroby, podczas jednoczesnego stosowania leków wpływających na czynność wątroby, u pacjentów z niedoborem G-6-PD, niedokrwistością hemolityczną oraz u pacjentów uzależnionych od alkoholu, odwodnionych lub przewlekle niedożywionych. Ryzyko przedawkowania jest większe u pacjentów z alkoholową chorobą wątroby bez marskości. Należy zachować ostrożność w przypadku przewlekłej choroby alkoholowej. Nie należy spożywać alkoholu podczas leczenia paracetamolem. Po leczeniu długoterminowym (ponad 3 miesiące) lekami przeciwbólowymi stosowanymi co drugi dzień lub częściej, może wystąpić lub nasilić się ból głowy. Ból głowy związany z nadużywaniem leków przeciwbólowych nie powinien być leczony poprzez zwiększenie dawki. W takich przypadkach, po konsultacji z lekarzem należy zaprzestać stosowania leków przeciwbólowych. Należy zachować ostrożność u pacjentów z astmą wrażliwych na kwas acetylosalicylowy, ponieważ donoszono o łagodnych reakcjach skurczu oskrzeli po paracetamolu (reakcja krzyżowa). Samodzielne leczenie paracetamolem powinno być ograniczone w trakcie stosowania leków przeciwdrgawkowych, ponieważ podczas jednoczesnego stosowaniu obu leków zwiększa się toksyczny wpływ na wątrobę, a zmniejsza biodostępność paracetamolu, zwłaszcza jeśli stosowane są duże dawki paracetamolu.Paracetamol może wpływać na oznaczenie stężenia kwasu moczowego przy użyciu fosfowolframianu i glukozy we krwi metodą glukoza-oksydaza-peroksydaza.PrzeciwwskazaniaNadwrażliwość na paracetamol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.PKWIU 21.20.13.0RodzajEAN 5909991360641BLOZ_07 3463322

Przeciwbólowe

Aurovitas

brodawka na nodze, domowe sposoby na zapalenie pęcherza, hemoroidy u psa, kosmetyk do brwi, test na nietolerancję laktozy apteka, croma pharma, drgawki u niemowlaka, jak leczyć zapalenie krtani, zapalenie płuc u niemowląt objawy, zawiera dużo jodu, saccharomyces boulardii probiotyk, woda termalna la roche, skrót mg, aloe vera forever gel, wapń tabletki, na komary mugga
yyyyy